TeIR OKTATÁS A TERÜLETI TUDOMÁNYI ÉS VIDÉKFEJLESZTÉSI TANSZÉK SZERVEZÉSÉBEN

Az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar Phare épületében 2022.10.18-án kedden került sor az ez év augusztus 1-től megújult Országos Területfejlesztési és Területrendezési Információs Rendszer (TeIR) változásainak bemutatására rendhagyó, hibrid előadás keretén belül.

Az Országos Területfejlesztési és Területrendezési Információs Rendszer (TeIR) különböző adatgazdák települési és területi statisztikai adatait teszi elérhetővé egy rendszerben, az országostól a települési szintig támogatva a tervezési és értékelési tevékenységeket. Lehetőséget biztosít a társadalom, a gazdaság, az épített, táji és természeti környezet állapotának, területi jellemzőinek megismerésére, változásainak figyelemmel kísérésére.

A bemutató órán a felületet működtető Lechner Tudásközpont munkatársa, dr. Nagy András tájékoztatta az érdeklődőket az új rendszerről. A személyesen jelen levő, Vidékfejlesztési agrármérnök BSc szakos hallgatók és oktatók mellett a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat munkatársai, karunk több tanszékének oktatói és számos más érdeklődő online kapcsolódott be az órára.

Az oktatás megszervezését az indokolta, hogy a Vidékfejlesztési agrármérnök hallgatók tanulmányaik során több tárgy keretében, illetve szakdolgozatuk elkészítése során is aktívan használják a TeIR különböző alkalmazásait, így a legautentikusabb forrásból értesülhettek az aktuális helyzetről.  Az előadás során bemutatásra került a TEIR új működési mechanizmusa, felhasználóbarát felülete, amellyel kapcsolatban a résztvevők zárásként kérdéseket is feltehettek.

teir2.PNG

teir1.PNG