Sófalvy Ferenc vándordíj elismerésben részesült Lengyelné Thurner Hajnalka

IMG_3829.JPG

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar (SZTE MGK) 2014-ben a baromfitenyésztés területén végzett fajtanemesítési és fajtafenntartási tevékenység elismerésére Sófalvy Ferenc vándordíjat alapított. A díjalapító okirat szerint ennek odaítéléséről egy háromtagú kuratórium dönt. Az elismerésben az idei évben Lengyelné Thurner Hajnalka, a Széchenyi István Egyetem Uni-Agro-Food Kft. állattenyésztési ágazatvezetője részesült. A díjat a XXXI. Alföldi Állattenyésztési Napok Hódmezővásárhely keretében adták át 2024. május 3.-án.

Lengyelné Thurner Hajnalka 1978-ban született Mosonmagyaróváron. Egyetemi tanulmányait a Nyugat-magyarországi Egyetem Mezőgazdaság és Élelmiszertudományi Karán, Mosonmagyaróváron végezte, ahol 2004-ben okleveles agrármérnöki diplomát, 2009-ben pedig gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki diplomát szerzett.

1997-től dolgozik a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának, valamint jogelődjeinek baromfi telepén. A telep 2021-től a Széchenyi István Egyetem tulajdonában lévő Uni-Agro-Food Kft.-hez tartozik. Végig járva a ranglétrát, kezdetben állatgondozóként a sárga magyar tyúk fajtafenntartásához kapcsolódó feladatokban vett részt. Ebben az időszakban tanulta meg fajtafenntartás minden apró részletét és kötelezte el magát a baromfitenyésztői szakma iránt. Diplomamunkáit is ebben a témakörben készítette. 15 éve, megszerzett tapasztalatai alapján, a sárga magyar tyúk génmegőrzésének és fajtafenntartásának irányítását, technikai szervezését látja el, mint állattenyésztési ágazatvezető. A fajtafenntartói feladatok mellett a kísérleti telepen az állattenyésztési és takarmányozási kísérletek kutatási feladatainak technikai lebonyolítását irányítja.

További ismeretszerzés céljából jelenleg a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának precíziós állattenyésztési és takarmányozási szakmérnök képzés hallgatója.

A Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar, illetve az Állattudományi Tanszék és az Uni-Agro-Food Kft. vezetése és valamennyi munkatársai nevében sok szeretettel gratulálunk az elismeréshez!