Projekthetet szervezett az elsőéves hallgatók számára az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar

Az elsőéves hallgatók számára szervezett projekthét keretében az állattenyésztési tematikus napon a hallgatók meglátogatták a Bábolna Tetra Kft. Szarka Ferenc Keltetőjét és a Dr. Forgács Barnabás Genetikai Kutatóegységét Uraiújfaluban, Tárkányban a tenyésztő vállalat Gerhard Lorenz Tenyésztési Központját, valamint Rongits Tamás máriakálnoki magyartarka tejtermelő gazdaságát.

A szakmai programhoz az állattenyésztő alap- és mesterszakos hallgatók is csatlakoztak.

Uraiújfaluban Orbán Attila tenyésztési és termelési igazgató, Keller Gergely keltetőüzem vezető és Karakai Sára laboratórium vezető ismertette a világ egyik vezető baromfitenyésztő vállalatának piaci igényekhez rugalmasan igazodó tenyésztési programját, a tenyészállományok szelekcióját, a keltetőüzem működését, valamint a vakcinázási programokat és azok kontrollját.

Tárkányban Seres Péter bemutatta a bábolnai GLP-programot, a Tenyésztési Központban a hallgatók megtekintették a tisztavérű állományok precíziós tartástechnológiáját, a spermalevétel folyamatát és a mesterséges termékenyítést.

Máriakálnokon a Rongits család gazdaságában információt kaptak a nemrég beüzemelésre kerülő DeLaval fejőrobot működéséről, az automatizált fejéstechnológiához igazodó takarmányozás- szaporítás- és munkaszervezés technológiáról. A hallgatóság érdeklődésére Rongits Tamás ismertette gazdasága tenyészcéljait, valamint a nukleusz magyartarka állomány tenyésztésével járó adminisztratív feladatokat.

8db1401b-4205-4702-a7da-ab67b6c51cfd.jfif
006d5ee5-0059-4c67-9f63-8219d7b4199f.jfif