Megrendezésre került a XIII. Nyugdíjas Egyetem ünnepélyes diplomaátadója

IMG_0104.jpgForrás: duoinfomovar.hu / Milkovits Péter

Június 05-én megrendezésre került a XIII. Nyugdíjas Egyetem diplomaátadó ünnepsége a Széchenyi István Egyetem, Mosonmagyaróvár Város Önkormányzata és a Kisalföld Szerkesztőség közös szervezésében az egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának aulájában.

Az ünnepélyt Dr. Árvay István, Mosonmagyaróvár polgármestere nyitotta meg, köszöntőjében kiemelte, hogy az esemény legfontosabb szerepe – a tudásszerzés, bővítés mellett – a közösségépítés. Örömmel látja, hogy évről érvre egyre nagyobb az érdeklődés a rendezvénysorozat iránt.

IMG_0018.jpgForrás: duoinfomovar.hu / Milkovits Péter

Dr. Molnár Zoltán, a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar nemzetközi és tudományos dékánhelyettese hangsúlyozta, hogy a Nyugdíjas Egyetem a legjobb megnyilvánulási formája az egész életen át tartó tanulásnak. Köszönetét fejezte ki szorgalmukért a szépkorú hallgatóknak, hozzáfűzte, igazi példaképül szolgálnak mindannyiunk számára.

IMG_0024.jpgForrás: duoinfomovar.hu / Milkovits Péter

Varga Ottó, a Kisalföld főszerkesztője beszédében elmondta, öröm, hogy a részesei lehetnek a rendezvénynek.

Forrás: duoinfomovar.hu / Milkovits Péter

Idén kimagasló létszámban, 213 regisztrált résztvevő közül 172 hallgató vehette át diplomáját, vagyis legalább 6 előadásra ellátogattak. A program sikerét mutatja, hogy 91 fő minden előadáson megjelent, ami háromszorosa a tavaly megvalósulthoz képest.

IMG_0096.jpg IMG_0062.jpg

Forrás: duoinfomovar.hu / Milkovits Péter

Emléklappal köszöntötték az idei Nyugdíjas Egyetem két legidősebb, 90. életévüket betöltött hallgatóját, Milasin Istvánnét és Gombosi Árpádnét.

IMG_0067.jpgForrás: duoinfomovar.hu / Milkovits Péter

A szépkorú hallgatók ezúttal is szavazhattak a „Legjobb előadó”-ra. A választás Dr. Kontschán Jenőre, Karunk kutatóprofesszorára esett, aki az atkák csodálatos világának bemutatásával nyerte el a közönség tetszését. Kevéssel őt Szilágyi Miklós karnagy úr és Dr. Tóth Tamás, Karunk mb. dékánja követte.

A diplomaátadó ünnepségen sor került az utolsó előadáshoz (Varga Ottó: Hírek és álhírek a magyar médiában, avagy: hogyan tegyünk különbséget a valódi és hamis hírek között?) kapcsolódó online játék nyerteseinek megajándékozására is. A tombolahúzás során pedig további jutalmak vártak a szerencsés résztvevőkre.

A szervezők zenés műsorral kedveskedtek a végzett hallgatóknak, a jó hangulatról Pánti Anna előadóművész, Udvarhelyi Boglárka és Kiss Tibor operaénekesek gondoskodtak.

A tanévzáró ünnepély kötetlen beszélgetéssel egybekötött fogadással zárult.

IMG_0032.jpg IMG_0093.jpg

Forrás: duoinfomovar.hu / Milkovits Péter

A 2024-2025. évi Nyugdíjas Egyetemre már lehet jelentkezni, hasonlóan érdekes előadások várnak a következő szemeszterben is!