Magasabb ponthatárok mellett több mint 4400 elsőéves jutott be a Széchenyi István Egyetemre

Összesen 4409 elsőéves kezdheti meg tanulmányait a Széchenyi István Egyetemen szeptemberben. A ponthatárok a szakok jelentős részén emelkedtek a tavalyihoz képest, van olyan, amelyre 487 ponttal lehetett csak bejutni. Mindez azt mutatja, hogy felkészült hallgatók érkeznek az intézmény magas színvonalú képzéseire.

A felsőoktatásba felvételizők július 24-én este nyolc órától SMS-ben kaptak értesítést arról, hogy felvették-e őket valamelyik általuk megjelölt intézménybe, s ezzel párhuzamosan a felvi.hu oldalon tájékozódhattak a ponthatárokról. Közülük 4409-en annak örülhetnek, hogy a Széchenyi István Egyetem polgárai lesznek. Ez az elmúlt tíz év második legmagasabb adata, s a tavalyi rekordtól mindössze 1 százalékkal marad el.

Képernyőkép 2024-07-25 215341.pngA Széchenyi István Egyetemre felvett hallgatókat az intézmény Győri Innovációs Parkjának kivetítőjén is köszöntöttén július 24-én este. (Fotó: Adorján András)

„Gratulálunk mindazoknak, akik felvételt nyertek egyetemünkre. Büszkék vagyunk arra, hogyszeptembertől közösségünkhöz tartoznak, és ők is büszkék lehetnek teljesítményükre. A felvételi létszámok és magasabb ponthatárok arról tanúskodnak, hogy a fiatalok pozitívan értékelik intézményünk képzési színvonalát, nemzetközi szintű infrastruktúráját, és azt, hogy az itt szerzett értékes diploma egy kiváló szakmai karrier alapját jelenti”

– értékelt dr. Filep Bálint, a Széchenyi István Egyetem elnöke.

Dr. Kovács Zsolt általános és oktatási elnökhelyettes kiemelte: a ponthatárok nagyon sok szakon emelkedtek annak ellenére, hogy a szabályok változása miatt a középszintű érettségiért tavaly akár 100 pont is kapható volt, idén pedig csak legfeljebb 67. Míg a felvételizők tavaly középfokú érettségivel könnyen legalább 280 pontot szerezhettek, ma ennyi pont elérése emelt szintű érettségi és középfokú nyelvvizsga nélkül szinte lehetetlen volt. Az elnökhelyettes példaként említette, hogy a magyar nyelvű, nappali munkarendű járműmérnök alapszakra az elmúlt évi 288 helyett ezúttal 294, mérnökinformatikára 280 helyett 310 ponttal lehetett bejutni, de emelkedés történt a gazdaságinformatikus alapszakon is. Érdekesség, hogy nemzetközi tanulmányok szakon 418, jogász szakon levelezős munkarendben pedig a maximális 500 pont közelébe, 487 pontra nőtt a ponthatár.

„Mindez előrevetíti, hogy egyetemünkön jól felkészült hallgatók kezdik meg tanulmányaikat szeptemberben. Az adatok alapján a jövőre felvételizőknek azt tanácsoljuk, hogy legalább egy emelt szintű érettségivel és egy középfokú nyelvvizsgával adják be jelentkezésüket, mert így lesz esélyük arra, hogy bekerüljenek hozzánk”

– hangsúlyozta dr. Kovács Zsolt.

Az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon 62 százalékkal nőtt a felvettek száma az egy évvel ezelőttihez képest. Az alapszakok közül az állattenyésztő mérnöki és az élelmiszermérnöki képzések a legnépszerűbbek, és elindul az új agrár- és üzleti digitalizáció szak is. A következő tanévtől három alapszak érhető el angol nyelven, ami a nemzetközi hallgatói létszám erősödését mutatja. Az osztatlan agrármérnökképzés kedveltsége megmaradt, miközben a mesterképzési szakokra jelentkezők száma jelentősen növekedett. A kar országosan is új képzésként indítja az agrárközgazdász és az „ESG – környezeti, társadalmi és irányítási szakember” mesterszakokat, melyek közül az utóbbi iránt rendkívül nagy az érdeklődés.

Gólyatali augusztus 10-én

Vályi-Nagy Dávid, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnöke szerint a gólyák pezsgő hallgatói életre, és mind Győrben, mind Mosonmagyaróváron izgalmas, sokszínű, természetközeli városra számíthatnak.

„Mindent megteszünk azért, hogy gyorsan beilleszkedjenek. Ezt szolgálja, hogy a Gólyahét mellett idén második alkalommal Gólyatalit is rendezünk számukra, ami lehetőséget nyújt a kötetlen ismerkedésre, a szaktársakkal való kapcsolatépítésre”

– mondta. A Gólyatalira augusztus 10-én, szombaton kerül sor a győri Aranyparton, a Uni by The Rusty Coffee-ban, számos szórakoztató programmal.

A Gólyahét mellett idén is lesz Gólyatali az elsőéveseknek a Széchenyi István Egyetemen. (Fotó: Dudás Máté)

Sokan a Széchenyi István Egyetem győri Bridge Hallgatói és Oktatói Klubjában rendezett Pont Ott Partin várták a ponthatárok kihirdetését július 24-én este. (Fotók: Adorján András és Dudás Máté)

A teljes hír az alábbi oldalon tekinthető meg: