Dobogón a Széchenyi István Egyetem mosonmagyaróvári karának hallgatói az Országos Gazdászversenyen

Dobogós helyezést ért el a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karának háromtagú csapata a Kaposváron, a KÁN Egyetemi Napok keretében szeptember 30-án megrendezett XIII. Agrár-felsőoktatási Intézmények Országos Gazdászversenyén. A megmérettetésen valamennyi hazai agrártudományt oktató intézmény képviseltette magát.

A résztvevők délelőtt elméleti tudásukról adtak számot az agrárium teljes vertikumát magában foglaló témakörökből, majd délután a nagyszámú közönség előtt a fedeles lovardában szakmai, gyakorlati és ügyességi verseny várta őket. A feladatok között szerepelt többek között magyar tarka tenyészüsző küllemi bírálat, virtuális lovaglás, birkakörmözés, traktorvezetési ügyességi verseny és borbírálat is.

Az országos szakmai versenyen a Széchenyi István Egyetem Horváth Gábor, Kőhalmi Eszter, Takács Gergő összetételű csapata harmadik helyezést ért el. A csapat felkészítő tanára dr. Gulyás László egyetemi docens, tanszékvezető volt. A csapat a harmadik helyet jelképező úgynevezett „bronz vasvillát”, oklevelet és ajándékcsomagot kapott. A mosonmagyaróvári kar „trófeagyűjteménye” ezzel hétre (4 arany, 1 ezüst, 2 bronz) gyarapodott.

A csapat tagjai a mosonmagyaróvári kar alap-, mester- és osztatlan agrármérnök szakos hallgatói, akik a záróvizsga letétele és a mérnöki diploma megszerzése után Mosonmagyaróváron kívánják folytatni tanulmányaikat. Távlati terveik között szerepel doktori fokozat megszerzése is.

gazdász00.PNG

gazdász2.PNG

gazdász3.PNG

gazdász4.PNG