A Széchenyi-egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karán ülésezett az MTA Állattudományi Bizottsága

A Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományok Osztályának Állattudományi Bizottsága 2024. szeptember 18-án az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon (AKMK) tartott kihelyezett ülést, mintegy 30 bizottsági tag részvételével, Prof. Dr. Urbányi Béla bizottsági elnök vezetésével.

A legutóbbi ülés óta eltelt negyedéves időszak történéseinek összefoglalását követően, Dr. Tóth Tamás dékán mutatta be az AKMK-t a bizottság tagjainak, kiemelve az elmúlt évek megvalósult és az elkövetkező időszak tervezett fejlesztéseit. Ezt követően Dr. Halas Veronika (MATE, Kaposvár) és Dr. Kovács Balázs (MATE, Gödöllő) tudományos–szakmai bemutatkozó előadását hallgathatták meg az egybegyűltek.

Az „egyebek” napirendi pontban tájékoztatás hangzott el az állattenyésztéssel, állatjólléttel és az állati eredetű élelmiszerekkel kapcsolatos, többnyire minden tudományos alapot nélkülöző támadások elhárítására, illetve megelőzésére létrehozott ad hoc bizottság működésének első néhány hónapos tevékenységéről. Szó esett arról is, hogy a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozatban az Állattudományi Bizottság társszervezésében megvalósuló konferenciára 2024. november 11-én, a IX. Gödöllői Állattenyésztési Tudományos Nap elnevezésű nemzetközi konferenciára pedig 2024. november 15-én kerül sor.

A közös ebédet megelőzően a bizottsági tagok vezetett látogatás keretében tekintették meg a felújított vár épületében található intézménytörténeti kiállítást, a várkapitányi épületben nemrég kialakított kari könyvtárat, valamint az Élelmiszer-tudományi Tanszék laboratóriumait, utóbbiakat Dr. Lakatos Erika tanszékvezető és Dr. Varga László professzor vezetésével.

MTA.jpg

Az MTA Agrártudományok Osztály Állattudományi Bizottság tagjainak látogatása a Széchenyi István Egyetemen