Innovációs tréningen fejlesztették magukat a falugazdászok

Forrás: https://partiumigazda.ro/innovacios-treningen-fejlesztettek-magukat-a-falugazdaszok

 
 
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Széchenyi István Egyetem közös szervezésében a partiumi falugazdászok az I2Connect projekt innovációs tréningjén vettek részt.

A tréning központi témája a fejlődés mozgatórugóit célozta meg: együttműködés, innováció, co-creation. Jakab Ágnes, a NAK Stratégiai és Vidékfejlesztési Igazgatóság vezető tudásátadási szakértője és Dr. Vér András, a Széchenyi István egyetem tudományos főmunkatársa június 11-12-én a szatmárnémeti falugazdász-irodában tartottak tréninget, ahol a két nap alkalmával a falugazdászok elméleti tudást szereztek és gyakorlati feladatokban vettek részt.

Az elmélet alkalmával az AKIS rendszerekről (Agricultural Knowledge and Innovation Systems – Agrár Tudás- és Innovációs Rendszer) és azok működéséről, az EIP-AGRI (Európai Innovációs Partnerség) által nyújtotta lehetőségekről, innovációs projekteben való részvételről, hatékony és sikeres rendezvényszervezésről kaptak információkat. A falugazdászok különböző egyéni és csoportfeladatokban is részt vettek, amelyek a mindennapi szaktanácsadói munkához közvetlenül kapcsolódnak: kielemezték a különböző embertípusokat a DISC személyiségteszt segítségével, majd megbeszélték azt, hogy egy-egy személyiség típushoz milyen kommunikációs módszerrel kell közelíteni.

i2connect.jfif

A különböző konfliktuskezelési módszereket is latba vették, saját konfliktuskezelési módszerek kielemzésére is sor került. A mezőgazdasági innováció, digitalizáció témaköre és annak gyakorlati bevezetésére is nagy hangsúly tevődött az előadások alkalmával. Több olyan gyakorlati feladat is volt, ahol a falugazdászok egy közös véleményre kellett jussanak, vagy olyan szerkezetet készíteni közösen, amely egy kis tojást megment egy hatalmas zuhanástól. Több alkalommal egymás bőrebe kellett bújni, vagy vakon rábízni magukat társukra.

A tréning az elméleti és gyakorlati tudás mellett erősítette a csapatszellemet és az összetartozás érzését. Mindkét nap végén a falugazdászok habár fizikailag elfáradva, de szellemileg feltöltődve távoztak.

Nyílt nap

A karon 3 alkalommal is lesz lehetőség személyesen megismerni képzéseinket és a hallgatóinknak kínált lehetőségeket:

Helyszín: Mosonmagyaróvár Lucsony u. 2.

Időpontok: 

2024. november 8. (péntek)

2024. december 13. (péntek)

2025. január 17. (péntek)

PontÓvár

PontÓvár egyetemi felkészítő:

https://felveteli.sze.hu/pontovar