Indul a mezőgazdasági üzemek digitális átállását támogató szaktanácsadó képzés
Forrás: https://www.agroinform.hu/karrierhirek/mezogazdasagi-uzemek-digitalis-atallasat-tamogato-szaktanacsado-kepzes-78720-001
80 magyarországi és 40 határon túli szaktanácsadó, falugazdász térítésmentes képzését teszi lehetővé.
A Digitális Agrárakadémia Plusz (DAA+) program keretében elindul a mezőgazdasági üzemek digitális átállását támogató szaktanácsadók mikrotanúsítványt nyújtó képzése.
A Nemzetgazdasági Minisztérium által Magyarország Digitális Agrárstratégiája alapján nyújtott támogatás 80 magyarországi és 40 határon túli szaktanácsadó, falugazdász térítésmentes képzését teszi lehetővé.
A képzéseket a DAA+ Programot megvalósító szervezetek, a Széchenyi István Egyetem és a Cibus Hungaricus Alapítvány szervezik és valósítják meg.
A digitális átállás, az adatalapú döntéshozás alkalmazása szükséges a mezőgazdasági üzemek hatékonyságának és profitjának növeléséhez. A piacon elérhető digitális megoldások, eszközök és szolgáltatások számos lehetőséget kínálnak a termelők részére. Az elérhető lehetőségek azonban csak rendszerbe illesztve biztosíthatják a termelés hatékonyságának valós növekedését.
A szigetszerűen alkalmazott digitális megoldások vagy nem megfelelőn felhasznált precíziós eszközök jelentős költségnövekedést eredményezhetnek a hatékonyság növekedése nélkül.
A képzés célja, hogy a végzett szaktanácsadók képesek legyenek a mezőgazdasági üzem célját és működését támogató digitális megoldások, szolgáltatások és eszközök kiválasztására, ajánlások megfogalmazására, az üzem digitális fejlesztési tervének összeállítására és a megvalósítás támogatására.
A piacon elérhető digitális megoldások, eszközök és szolgáltatások számos lehetőséget kínálnak a termelők részére – fotó: pixabay.com
A képzés tartalma
- Az üzem digitális érettségének felmérése a termelés, a farmmenedzsment és a termékpálya-kapcsolatok területén.
- Az alkalmazható, piacon elérhető digitális megoldások, eszközök és szolgáltatások megismerése a farmmenedzsment, a növénytermesztés, az állattenyésztés, az élelmiszeripari alapanyag-előállítás és a termékpálya kapcsolatok területén.
- A digitális megoldások működésének, a szolgáltatásainak megismerése, az alkalmazás és a rendszerbe illesztés feltételeivel.
- A digitális megoldások, szolgáltatások és eszközök hozzájárulása az üzem céljaihoz, hatékonyság növeléséhez.
- Az üzem digitális fejlesztési tervének összeállítása.
A digitális agrárterületen lehetőség szerint a képzésbe integrálásra kerül az Agrár-EDIH projektben elkészült üzem szintű digitális roadmap módszertan oktatása is.