Educatio Kiállítás: élenjáró technológiákkal a nemzetközi élvonalban a Széchenyi-egyetem

A Széchenyi István Egyetem kiemelt szereplője a budapesti Educatio Kiállításnak, hiszen az idei EFOTT házigazdája a győri intézmény lesz. Az erről szóló megállapodást a január 9–11. között zajló rendezvény megnyitóján írták alá. Az egyetem látványos és számos meglepetést tartogató standja szombatig várja az érdeklődőket a Hungexpo „D” pavilonjában, január 14-én pedig a győri campuson a Nyitott Kapukon.

Az Educatio Kiállítást január 9–11. között rendezik a budapesti Hungexpo területén, ahol a hazai felsőoktatás szereplőivel találkozhatnak a továbbtanulni szándékozó fiatalok. „Ma már 330 ezer hallgató vesz részt a felsőoktatásban, folyamatosan nő a képzések száma is. 12 egyetemünk jutott a világ legjobb öt százalékába. Közel ötven ösztöndíjprogramban mintegy százmilliárd forint áll a fiatalok rendelkezésére, a Pannónia Program segítségével pedig a világ legjobb egyetemeire juthatnak el a hallgatók” – sorolta a felsőoktatás versenyképességi fordulatának eredményeit dr. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter az esemény megnyitóján. Hozzátette, az egyetemek a diákokért vannak, és abban segítik a fiatalokat, hogy hosszú távon alapozhassák meg a jövőjüket.

Educatio20251.pngA felvételen Lőrincz Gergő, a Széchenyi István Egyetem Pályaorientációs és Marketingközpontjának vezetője dr. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszterrel az intézmény standjánál. (Fotó: Adorján András)

 

Az ünnepség keretében dr. Lukács Eszter, a Széchenyi István Egyetem nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettese, valamint dr. Lasztovicza Gábor, az EFOTT Kft. igazgatója írta alá azt a megállapodást, amelynek értelmében az EFOTT Fesztivál idei házigazdája a győri intézmény lesz.

„Egyetemünk Győrön kívül Budapesten, Mosonmagyaróváron és Zalaegerszegen is folytat képzéseket és kutatásokat, elsősorban technológiai, műszaki és informatikai területeken. Ezek mellett jogi, gazdaságtudományi, társadalomtudományi, agrár-, bölcsészettudományi, pedagógiai, művészeti, valamint egészség- és sporttudományi fókusszal is rendelkezünk” – mutatta be a Széchenyi-egyetemet dr. Lukács Eszter.

Kiemelte, az erős ipari kapcsolatok révén, a gazdasági szereplők bevonásával gyakorlati tudást kínálnak a fiataloknak, amely hatalmas versenyelőnyt jelent a diplomaszerzést követően a munkaerőpiacon. Az elnökhelyettes köszönetet mondott dr. Hankó Balázsnak és munkatársainak azért a munkáért, amit a felsőoktatás megújításáért végeznek, illetve a HÖOK-nak és az EFOTT Kft.-nek a partnerségért. 

 

„A nyári EFOTT fesztivál a közösségépítés, a szórakozás, a kapcsolatépítés helyszíne, amely emellett számos aktuális kérdés megvitatására is alkalmas. Ilyen téma az innováció, a fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás. Az idei házigazda, a Széchenyi-egyetem méltán képviseli a felsőoktatás innovatív oldalát, nemcsak a világ élvonalába tartozó hallgatói versenycsapataival, hanem olyan élenjáró technológiai megoldásokkal, mint az autonóm közlekedési rendszerek, a drónfejlesztés vagy a precíziós gazdálkodás” – fogalmazott dr. Lasztovicza Gábor. Az igazgató elmondta, mindennek ismeretében az idei EFOTT igazán különleges élmény lesz az oda látogatók számára.

Educatio20252.pngA budapesti Educatio Kiállítás megnyitóján dr. Lukács Eszter, a Széchenyi István Egyetem nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettese és dr. Lasztovicza Gábor, az EFOTT Kft. igazgatója írta alá a megállapodást, amelynek értelmében az idei EFOTT házigazdája a Széchenyi István Egyetem. (Fotó: Adorján András)
 
 
Az ünnepélyes aláírást követően az innováció és a felsőoktatás kapcsolatáról Dósa Gábor, a Széchenyi-egyetem tudáshasznosító vállalkozása, az Uni Inno Kft. vezérigazgatója, illetve dr. Szepesváry Zsolt, az Egészség- és Sporttudományi Kar Príma díjas fejlesztési dékánhelyettese, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház urológiai osztályvezető főorvosa beszélt. Előbbi elmondta: „A projektalapú, gyakorlatorientált oktatás során folyamatosan reagálnunk kell az ipari és a vállalati igényekre, valamint azokra a tudományos eredményekre, amelyek élenjáró technológiákkal foglalkoznak. Ezáltal olyan vállalati projektekbe kapcsolódhatnak be a hallgatók, amelyek hozzájárulnak a munkaerőpiacon szükséges készségek elsajátításához.” Dr. Szepesváry Zsolt kiemelte: „A Széchenyi-egyetem nagyot lépett előre az interdiszciplináris együttműködésben, jelenleg öt olyan fejlesztési projektünk fut, amelyek a szabadalom irányába mutatnak. Mindegyikben építünk a hallgatók ötleteire és munkájára, bevonva az intézmény különböző egységeit és piaci szereplőket egyaránt.”
Educatio20253.pngLőrincz Gergő, a Széchenyi-egyetem Pályaorientációs és Marketingközpontjának vezetője Dósa Gáborral, az Uni Inno Zrt. vezérigazgatójával és dr. Szepesváry Zsolttal, az Egészség- és Sporttudományi Kar fejlesztési dékánhelyettesével beszélgetett a kiállítás nagyszínpadán. (Fotó: Dudás Máté)
 
Educatio20254.png
A Széchenyi István Egyetem oktatói és vezetői – köztük dr. Kovács Zsolt általános és oktatási elnökhelyettes – az Educatio Kiállítás több kerekasztal-beszélgetésén is részt vettek. (Fotó: Dudás Máté)
 

A Széchenyi-egyetem a Hungexpo „D” pavilonjában, mintegy 300 négyzetméteren mutatja be kínálatát. A kör alakú „dómban” mind a kilenc kar képviselteti magát, az érdeklődők pedig oktatókkal és hallgatókkal egyaránt beszélgethetnek az egyetem nyújtotta lehetőségekről, a pontszámításról, a felvételivel kapcsolatos tudnivalókról és az egyetemi életről. Az oda látogatók rengeteg érdekességgel is találkozhatnak, köztük az elektromos versenyautót fejlesztő, világcsúcstartó SZEnergy Teammel, a Formula Student-versenysorozatban szereplő és ugyancsak a világelitbe tartozó Arrabona Racing Teammel, az egyetemi sportegyesület e-sport-szakosztályával és szimulátoraival, valamint számos izgalmas, saját fejlesztésű technológiai innovációval. A jó hangulat garantált, hiszen a pavilonok között a győri egyetem kamionjáról DJ szolgáltatja a zenét.

Educatio20255.png
A kiállítás látogatói körében nagy népszerűségnek örvendtek a Széchenyi István Egyetem modern technológiái, mint a SZEnergy Team elektromos versenyautója vagy az e-sport-szakosztály szimulátora. (Fotó: Dudás Máté)
 
 
Akik nem tudnak részt venni a budapesti programon, illetve akiknek az ott látottak felkeltették az érdeklődését, azoknak január 14-én érdemes ellátogatniuk a győri campusra, ahol nyílt nappal várják a továbbtanulni szándékozókat. Az intézmény szakjaira február 15-ig lehet jelentkezni, a tudnivalókról pedig a felveteli.sze.hu oldalon lehet előzetesen tájékozódni. Az oldalon megtalálhatók a nyílt nap programjai is, valamint innen tölthető le az egyetem felvételi kiadványa.
 
Educatio20256.pngAz idén is rengetegen érdeklődtek a Széchenyi István Egyetem képzési kínálata iránt. (Fotó: Adorján András)
 
 
Educatio20257.png
A Széchenyi István Egyetem Hallgatói Önkormányzatának szervezői csapata a standnál. (Fotó: Adorján András)
 
 
 
Forrás: https://uni.sze.hu/post/educatio-ki%C3%A1ll%C3%ADt%C3%A1s-%C3%A9lenj%C3%A1r%C3%B3-technol%C3%B3gi%C3%A1kkal-a-nemzetk%C3%B6zi-%C3%A9lvonalban-az-efott-h%C3%A1zigazda-sz%C3%A9chenyi-is

Nyílt nap

A karon 3 alkalommal is lesz lehetőség személyesen megismerni képzéseinket és a hallgatóinknak kínált lehetőségeket:

Helyszín: Mosonmagyaróvár Lucsony u. 2.

Időpontok: 

2024. november 8. (péntek)

2024. december 13. (péntek)

2025. január 17. (péntek)

PontÓvár

PontÓvár egyetemi felkészítő:

https://felveteli.sze.hu/pontovar