Drónszolgáltatásokat nyújtó vállalkozással erősítette meg kapcsolatát a Széchenyi István Egyetem
Évek óta meglévő partnerséget erősített meg a Széchenyi István Egyetem és a komplex távérzékelési szolgáltatásokat nyújtó Drónkuckó január 15-én. A dróntechnológiai képzéseket, hallgatói tudományos munkák támogatását és nemzetközi pályázatokat érintő együttműködési megállapodást az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar vezetése és a cég képviselői az intézményhez tartozó Smart Farm tangazdaságban írták alá.
„A Széchenyi István Egyetem és azon belül az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar életében kiemelten fontosak a vállalati kapcsolatok, érintsenek akár oktatási, akár kutatási tevékenységet. Ezek az értékes tartalommal megtöltött partnerségek abban segítenek bennünket, hogy hallgatóinknak projektalapú, gyakorlati fókuszú képzéseket tudjunk biztosítani valós ipari háttérrel”
– mutatott rá dr. Tóth Tamás, a kar dékánja az egyetem Smart Farm tangazdaságában tartott ünnepélyes aláíráson. A január 15-i, mosonmagyaróvári eseményen az intézmény a győri székhelyű Drónkuckóval kötött együttműködési megállapodást.
A komplex távérzékelési szolgáltatásokat nyújtó cég már évek óta jó kapcsolatot ápol az egyetemmel, és a most aláírt dokumentum szerint széles termékpalettája révén a továbbiakban is aktívan támogatja az intézmény tevékenységét. Az együttműködés keretében a Széchenyi-egyetem kedvezményes, szabad hozzáférést kap a vállalat által forgalmazott, dróntechnológiában élenjáró DJI termékekhez, amelyekkel a kutatásokat támogatják.
A kooperáció révén tovább erősödik a gyakorlati oktatás színvonala is. Dr. Ásványi Balázs vállalati kapcsolatokért felelős dékánhelyettes elmondta: a partnerség által a hallgatók olyan naprakész, piacképes tudást sajátíthatnak el, amely később szakmai karrierjük alapjaként szolgálhat.
„Karunk mindent megtesz azért, hogy az elmúlt egy évben kötött 13 ipari együttműködésből hallgatóink profitáljanak a legtöbbet, akiket bevonunk a vállalati projektekbe is. Ezekből 23 új volt az előző esztendőben, ami jól mutatja, hogy mennyire fontosak nekünk ezek a kapcsolatok” – foglalta össze.
Dr. Kulmány István Mihály, az egyetem Smart Farm tangazdaságában működő Agrár- és Élelmiszeripari Kutatóközpont vezetője kiemelte: a Drónkuckóval régóta fennálló jó kapcsolat jövőjét három pillérre építették fel. „Partnerségünk alapjait a hazai és nemzetközi pályázatokban történő együttműködés mellett a hallgatói tudományos munkákhoz való hozzájárulás, illetve a képzési tevékenység támogatása adják” – sorolta. Hozzáfűzte, az oktatásban való aktív részvételre kiváló példa a decembertől elindult agrár-térinformatikai és agrárdigitalizációs specialista mikrotanúsítványt nyújtó országos képzés, amelyben a kutatóközpont mellett a cég szakemberei vállaltak rendkívül nagy szerepet.
A Drónkuckó ügyvezető igazgatója, Földes Fábián kijelentette: vállalatuk minden műszaki segítséget megad az intézménynek ahhoz, hogy a dróntechnológiát és az agrárdigitalizációt középpontba helyező partnerség valóban sikeres legyen. Köszöntőjét ezzel a gondolattal zárta:
„A mezőgazdasági vagy ahhoz kapcsolódó képzésekben, ipari pályázatokban testet öltő eredményes projektekhez innentől egyenes az út, mert a DJI európai disztribútora által maximális támogatást tudunk nyújtani.”
A megállapodást a Széchenyi-egyetem részéről dr. Tóth Tamás és dr. Kulmány István Mihály, míg a Drónkuckó részéről Földes Krisztián cégtulajdonos látták el kézjegyükkel. Az együttműködés keretében megvalósuló projekteket az érdeklődők a későbbiekben az Agrár- és Élelmiszeripari Kutatóközpont Facebook- és LinkedIn-platformjain követhetik nyomon.